PORTAKAL KABUĞUNDAN DOĞAL ODA PARFÜMÜ

1 minute, 16 seconds Read

Kış aylarında evimizde oluşan kasvetli havayı ferahlatmanın yollarından biri de portakal kabuğundan yapabileceğimiz oda parfümüdür.

Soğuktan pencere açamadığımız, pandemiden montumuzu giyip dışarıda dolaşamadığımız bu günlerde portakal kabuklarıyla doğal bir oda parfümü yapalım.

Malzemeler;

*Portakal kabuğu

*Kaya tuzu

Reklamlar

Portakal kabuğu içerdiği uçucu yağlar sayesinde havayı temizleme ve ferahlatma faydası sağlıyor. Portakal kabuğu kokusu nefes darlığını rahatlatıyor. Portakal kabuğunun mis gibi kokusu evin her yerine dağıtmak için kaya tuzu ile birleştirmek yetiyor.

Kaya tuzunun faydası ise tek başına bulunduğu ortamda havayı temizleyebiliyor. Ev içindeki negatif enerjilerden kurtulmak, stresi ve baş ağrısını azaltma noktalarında sağlığa faydalı etkileri bulunuyor.

Portakal Kabuğundan Oda Parfümü Nasıl Yapılır?

Büyük bir portakal ortadan ikiye bölünür. Bir kaşık yardımı ile içindeki sulu kısmı kabuğa zarar vermeden çıkartılır. Portakal kabuğundan elde edilen kaselerin içine kaya tuzu doldurulur.

Reklamlar

Her odaya birer tane bu parfümden koyarak evin enerjisini ve havasını temizleyebilirsiniz. Banyo, tuvalet içinde kullanılabilen bir yöntemdir. Etkisi en az bir hafta sürer. Kabuk kısmı tamamen kuruyana kadar etki edecektir. Portakalın harika kokusunu, ferah bir ev için portakal kabuklarını atmayıp bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Sağlıkla yaşayın…

Reklamlar
author

birebeden

Araştırmak ve yenilikleri takip etmek, bilgileri güncellemek ve kişisel gelişim

Similar Posts

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: