PORTAKAL KABUĞUNDAN DOĞAL ODA PARFÜMÜ


Kış aylarında evimizde oluşan kasvetli havayı ferahlatmanın yollarından biri de portakal kabuğundan yapabileceğimiz oda parfümüdür.

Soğuktan pencere açamadığımız, pandemiden montumuzu giyip dışarıda dolaşamadığımız bu günlerde portakal kabuklarıyla doğal bir oda parfümü yapalım.

Malzemeler;

*Portakal kabuğu

*Kaya tuzu

Reklamlar

Portakal kabuğu içerdiği uçucu yağlar sayesinde havayı temizleme ve ferahlatma faydası sağlıyor. Portakal kabuğu kokusu nefes darlığını rahatlatıyor. Portakal kabuğunun mis gibi kokusu evin her yerine dağıtmak için kaya tuzu ile birleştirmek yetiyor.

Kaya tuzunun faydası ise tek başına bulunduğu ortamda havayı temizleyebiliyor. Ev içindeki negatif enerjilerden kurtulmak, stresi ve baş ağrısını azaltma noktalarında sağlığa faydalı etkileri bulunuyor.

Portakal Kabuğundan Oda Parfümü Nasıl Yapılır?

Büyük bir portakal ortadan ikiye bölünür. Bir kaşık yardımı ile içindeki sulu kısmı kabuğa zarar vermeden çıkartılır. Portakal kabuğundan elde edilen kaselerin içine kaya tuzu doldurulur.

Reklamlar

Her odaya birer tane bu parfümden koyarak evin enerjisini ve havasını temizleyebilirsiniz. Banyo, tuvalet içinde kullanılabilen bir yöntemdir. Etkisi en az bir hafta sürer. Kabuk kısmı tamamen kuruyana kadar etki edecektir. Portakalın harika kokusunu, ferah bir ev için portakal kabuklarını atmayıp bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Sağlıkla yaşayın…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: