NE İSTEDİĞİNİZİ BİLMEZSENİZ NE İSTEDİĞİNİ BİLEN BİRİLERİNİN İSTEKLERİ DOĞRULTUSUNDA HAREKET EDERSİNİZ.

1 minute, 12 seconds Read

Bir çiftlikte yaşayan dolap beygiri sürekli olarak bağlandığı yerde dönerek su çekermiş. Sahibi ise devamlı olarak bu beygiri kamçılarmış.

Dolap beygiri hayatından bezmiş ve çalışmak istemez hale gelmiş.

Bir zaman sonra bu çiftliği başka biri satın almış. dolap beygirinin yanına gelmiş ve:

” Merak etme. Seni asla kamçılamayacağım.” demiş.

Dolap beygiri buna çok sevinmiş. Yeni sahibi gerçekten onu hiç kamçılamamış. Sadece dolap beygirinin boynuna bir ip, ipin ucuna biraz ot bağlamış. Dolap beygiri otları yiyebilmek için dönmüş, dönmüş, dönmüş…

Ancak yıllar geçmesine rağmen önünde sallanan otlara bir türlü ulaşamamış.

Reklamlar

Sonuç olarak;

İnsanlık tarihi boyunca, kesinleşmiş bir hedefi olan insanlar, hedeflerine ulaşmak için, hedefleri olmayan insan ve toplumlardan yararlanmışlardır. Bunu yaparken de bazen sopa bazen de havuç taktiği uygulamışlardır.

Yöntem ne olursa olsun kendilerine ait hedefleri olmayan insanlar veya topluluklar, hedefleri olan insanların amaçları doğrultusunda çalışmaya mahkumdurlar.

Eğer ne istediğinizi bilmiyorsanız, ne istediğini bilen birilerinin istekleri doğrultusunda hareket ettiğinizi geç de olsa fark edersiniz.

Hayat yolunda yaşadıklarınızın farkında olmak için, iletişim kurduğunuz insanların amaç ve hedeflerini bilmek, ekibin bir parçası olmak zorundasınız. Çıkarcı ve samimiyetiz ilişkilerinizi gözden geçiriniz. Herkes kıymetlidir.

author

birebeden

Araştırmak ve yenilikleri takip etmek, bilgileri güncellemek ve kişisel gelişim

Similar Posts

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: