Spirulina Zayıflatır mı?

2 minutes, 22 seconds Read

Sadece 5 kilo vermek isteyen biri olarak; uzun zamandır iştahımı kontrol etmede güçlük çekiyorum. Tabi bunun sebebini öncelikle araştırdım. Bir doktorla görüştüm, kan testleri yaptırdım. Hipotroidi dışında herhangi bir sorun söylenmedi. Hipotroidi de yaklaşık 6 yıldır yaşadığım bir sorun.

Üzerimde fazlalık ve hatta yapışık hissettiğim 5 kilo için spor yaptım ama aldığım kalori de egzersizimle eşit belki de sadece kilomu koruyabildim ( yeme durumuma göre bu da bir başarı tabi )

Neden bu kadar iştah açıklığı yaşıyorum. Tabi ki çağın hastalığı stres.

Biliyoruz ki stres bazı insanlarda iştah açar, diğerlerinde ise iştahsızlığa sebep olur.

Ben bu gün bu duruma çözüm olur mu acaba ümidi ile sipiriluna tablet aldim. Aldığım yerde bana tok karnına sabah ve aksam 2 tane içeceksiniz denildi. Biraz da sağlık bilgime güvenerek bana anlamlı gelmedi.

28.01.2021 akşam yemeğinden yarim saat önce 1 tablet aldım. Yemekten sonra abur cubur yeme isteğim olmadı.

29.01.2021 kahvaltıdan yarim saat önce 1 tane içtim. Peynir, zeytin,domates,yumurta ile basit bir kahvaltı yaptım. Öğleye kadar kahve ve cay tükettim. (Şekersiz) Öğleyin: biber dolma, çorba ve yoğurt yedim ama pek iştahım da yoktu. Amacım öğün atlamamaktı.

Akşam: domates soslu makarna, salata ve yoğurt yedim. Istahım çok fazla değildi. Eskiye göre oldukça sakin yemek yiyorum. Yatmadan önce de çikolata, bisküvi, cips, mısır yeme isteğim olmadı. En çok beni mutlu eden kısmı buydu. Acaba kilo değişikliği yaşayacak mıyım çok merak ediyorum. Göreceğiz 🤫

30.01.2021 sabah kahvaltısından yarım saat önce bir tane içtim. Kahvaltımı yaptım. Öğlen pek acıkmadım. Akşam yemeğinden yarim saat önce 1 tane daha içtim. Oldukça aç hissettiğim için normal porsiyonlarda bir öğün oldu.

1.2.2021 yine yemeklerden yarim saat önce spiriluna içmeye devam ediyorum. Ara atıştırma isteğim pek olmuyor.

15 GÜN SPİRİLUNA TABLET KULLANDIM ZAYIFLADIM MI?

Spirulina tablet ile zayıflama sürecim 15 gün devam ettikten sonra, insülin direnci gelişti, ağız kuruluğu başladı ve hemen spiriluna tableti bıraktım. Kilo vermeye katkısı olmadı üstelik ödem biriktiği için de vücutta şişkinliğe bağlı kilo artışım oldu. (2 kilo )

Spirulina tablet zayıflatmaz, 2 hafta düzenli kullanım sonrası da özellikle karaciğeri ve insülin mekanizmasını olumsuz etkilediğini deneyimledim.

Spirulina ile zayıflama gibi bir niyetiniz varsa işe yaramayacağı gibi mevcut sağlığınızdan olma riskinizin de bulunduğunu unutmayınız…

sağlıkla yaşayın…

author

birebeden

Araştırmak ve yenilikleri takip etmek, bilgileri güncellemek ve kişisel gelişim

Similar Posts

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: