KIŞIN KABARMAYAN SAÇLAR İÇİN TAVSİYELER

1 minute, 27 seconds Read

Cildimize gösterdiğimiz özeni saçlarımıza da göstermemiz kendimiz harika hissetmemiz için gereklidir. Mevsim döngülerinde saçları ihmal etmemek kabarmalarına, elektriklenmelerine, kuruyup kırılmalara ve sağlıksız görünmelerine göz yummamak şart. Gerekli bakım ve ilgi ile her zaman parlak ve güzel saçlarınızla baş döndürmeniz ise çok kolay. Kış aylarında da saçlarınızla göz doldurmak için okumaya devam edin.

Reklamlar
birebeden.com

Bakımlı kadının konusu kışın saç bakımı ise, saç tipinize uygun ürünlerle havanın sebep olduğu istenmeyen kuru, kabarık ya da çok yağlı görünümlerin önüne geçebilirsiniz. Mesela nemli havalar özellikle kuru saçların kabarmasına neden olur. Banyodayken nemli saçınıza uygulayıp iyice duruladığınız nemlendirici bir saç bakım maskesi kuru saçlarınızı nemlendirebilir, saçlarınızı kuruttuktan sonra, saç serumu uygulayarak tüm bakışları üzerinize toplayabilirsiniz!

Özellikle kışın saç bakımı konusunda föne ve ısıyla şekillendirmeye daha fazla maruz kalan saçları korumaya almayı da unutmamak gerek. Bu noktada ısıya karşı koyucu bir saç spreyi kullanmanız gerekecektir.

Saçların kabarmasını doğal yollarla da engellemek mümkün… Haftada bir ya da iki defa saçınıza sürüp iki saat bekleteceğiniz hindistan cevizi yağı veya zeytin yağı saçlarınızı kökten uca besleyerek, kuruluktan kaynaklı kepeklenmeyi ve kabarmasını önleyecektir. Ayrıca bu bakım yoluyla saçlarınızın daha hızlı ve sağlıklı uzadığını gözlemleyeceksiniz.

Sağlıkla yaşayın…

author

birebeden

Araştırmak ve yenilikleri takip etmek, bilgileri güncellemek ve kişisel gelişim

Similar Posts

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: