woman doing leg massage with cream

PÜRÜZSÜZ BACAKLARIN SIRRI!

2 minutes, 3 seconds Read

Her yıl bahar aylarında yani yaz yaklaşırken, diyetler, sporlar yapılmaya, elbiseler, etekler ve şortlar da seçilmeye başlıyor.Peki ya güzellik rutinleri? İyi beslenme ve egzersiz kadar cildinizin ve vücudunuzun düzenli bakıma ihtiyacı var. Birkaç küçük uygulama ve doğru ürün ile pürüzsüz ve parlak bacaklara, yumuşacık ve sağlıklı ayaklara kavuşmak mümkün. İşte o tüyolar…

Kuru Fırçalama Uygulayın

Kuru fırçalama yalnızca ölü deriyi temizlemekle kalmaz, aynı zamanda cildin görünümünü de önemli ölçüde iyileştirir. Kuru fırçalamanın tüm detaylarını ve nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Bacaklarınıza ve ayaklarınıza kuru fırçalama yaptıktan sonra mutlaka duş alın. Doğru bir duş sonrası bakımın olmazsa olmazıdır. Nemlendirici kullanmanız gerektiğini de unutmayın. Üstelik kuru fırçalama sayesinde ölü deriler temizlendiği için nemlendiricinin daha fazla emilmesini sağlar. Vaseline mat ve kuru cildin onarılmasını yardımcı olur ve gün boyu cildinizin parlamasını sağlar.

Kan Dolaşımını Hızlandırın

Duştan çıkmadan önce 5 saniye soğuk, ardından ılık suyla yıkanın, duş başlığını ayak bileklerinizden kalçalarınıza doğru hareket ettirin ve üç kez tekrarlayın. Bu kan dolaşımını hızlandırarak cildinizin nemlendiriciyi daha iyi emmesini sağlar.

Yatmadan Önce Nemlendirin

Cilt, gece boyunca kuruma eğilimindedir. Nem kaybını azaltmak için yatmadan önce de bir nemlendirici kullanmayı unutmayın.

Ayaklarınızı Unutmayın

Yazın, parmak arası terlik giymek ve çıplak ayakla yürümek, kışın ise günü çoraplar ve botlarla geçirmek ayaklarınızı yıpratabilir. Ayaklarınız kuruduğunda, nasır oluşumuna ve topuk çatlaklarına sebep olur. Ayrıca mantar, tırnak batıkları gibi birçok sorun da meydana gelebilir. Tüm bunların önüne geçmek için ayaklarınızın bakımını ihmal etmeyin. Topuk çatlaklarınız için mutlaka ponza kullanın. Sonrasında topuklarınıza yoğun nemlendirici özelliği olan nemlendirici jel uygulayın. Cildinize oldukça nazik davranan ve gözenekleri tıkamayan nemlendirici çatlak oluşumuna karşı da korur.

Sağlıkla yaşayın…

author

birebeden

Araştırmak ve yenilikleri takip etmek, bilgileri güncellemek ve kişisel gelişim

Similar Posts

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: